Hoe verplaatsen we vijf jaar aan bedrijfsdata naar de cloud zonder dat er iets verloren gaat?
Dit van de uitdaging die Wizzo afgelopen zomer kreeg.
Een klant had al jaren een on-premise versie van Microsoft Dynamics draaien, maar wilde overstappen naar de Cloud versie van Microsoft. De voordelen waren duidelijk: werken vanuit huis, betere samenwerking tussen vestigingen en minder IT-beheer. Maar de migratie was een ingewikkeld proces.
Eerst moest alles in kaart worden gebracht: van custom functionaliteiten tot gebruiksrechten. De softwareversie in de Cloud was nieuwer dan die on-premise, waardoor sommige onderdelen niet een op een overgenomen konden worden.
Toen de configuratie eenmaal stond, begon de grote uitdaging: het overzetten van vijf jaar aan data. Dit bleek een grotere klus dan gedacht, omdat bepaalde gegevens niet correct werden overgenomen. De migratie moest twee keer worden uitgesteld om ervoor te zorgen dat alles klopte.
Uiteindelijk lukte het en de klant was blij. In plaats van alleen op kantoor te werken, konden medewerkers vanuit huis of zelfs op locatie bij klanten inloggen. De twee vestigingen, die eerst via een speciale verbinding met elkaar in contact stonden, hadden nu alleen internet nodig om samen te werken.
Een project dat veel stress met zich meebracht, maar uiteindelijk een van de meest impactvolle verbeteringen voor de klant betekende.